21 maart 2019. START Rotary TIENEN 90 jaar jong ! Een swingende "Ladies Night".

zondag 10 maart 2019

De keure-overhandiging had plaats in het stadhuis van Tienen op 21 september 1929 onder het voorzitterschap van Julien Kamp. De Club bestond aanvankelijk uit 22 leden, meestal uit de bedrijfswereld.

Door het uitbreken van de 2de Wereldoorlog, moest Rotary op bevel van de bezetter, alle activiteiten staken.

 In 1945 herrees de club, andermaal onder het impuls van Julien Kamp.


In 1952 werd Rc Hasselt gesticht en in 1953 RC Peruwelz. Ook op het districtsniveau speelde Rc Tienen een vooraanstaande rol. Na Julien Kamp hebben Paul Wahl, Frans Craeninckx en Gérard Janssen sr. het gouverneurschap waargenomen.

Er werd opnieuw een club gesticht: Rc Linter-Getedal.

In samenwerking met een drietal clubs uit Belgie, Duitsland en Nederland, heeft Rc Tienen een internationaal hulpprogramma op het getouw gezet voor Mali, De terreinwagens werden geschonken aan betrouwbare hulpverleners die ter plaatse de noodzakelijke medische zorgen verstrekken. Tussen 2013 - 2016 werd er een GLOBAL GRANT gerealiseerd voor het installeren van waterpompen in het noorden van Guinea (Siguiri), Afrika. 

 Jarenlang werden laatstejaarsleerlingen van de Tiense middelbare scholen via taalprijzen gestimuleerd (Frans, Engels en Duits).

In 1977 werd de restauratie van de toren en de bijbehorende beiaard van de Sint-Germanuskerk gefinancierd. Manpower was nodig voor het aanleggen van een pétanque-veld voor gehandicapten. Verder waren er meerdere voorlichtingsdagen voor de beroepskeuze na het secundair onderwijs. Via het Rotary-initiatief voor drugpreventie en verkeerseducatie, werd de Tiense Preventieraad opgericht.


Gespreid over de laatste 15 jaar werden er, in samenwerking met de Gilde van de Tiense Beenhouwers en de Tiense Bakkersbond, talrijke brunches georganiseerd voor het goede doel met telkens 700 tot 1000 aanwezigen, Op 15 oktober 2017, organiseerden wij opnieuw "DE BRUNCH”!Ook het organiseren van culturele activiteiten behoort tot de core-business van onze club. 
Kijk in de rubriek  ”Club nieuws”, dan ”Agenda”.Anno 2019 is onze club springlevend en 45 leden bouwen verder aan het uitdragen van het Rotary-ideaal ! 

 Hugo Steels, lid Rotary club Tienen


KLIK OP "CLUB NIEUWS", dan "AGENDA" voor gedetailleerde toelichtingen EN inschrijvingsformulier.

EN DAN...Op 21 september 2019 vieren wij feest in de "Manege", met de tiense gemeenschap  !
 Hou de vinger aan de pols ! ! !